Garanti ve İade Koşulları

Garanti Koşulları

Ürünlerimiz imalattan kaynaklı üretim hatası olması durumunda firmamız garantisi kapsamındadır. Bazı ürünlerimiz kullanıldıkları alanlara göre garanti kapsamında değişiklik gösterirler. Dış mekanda kullanılan ürünlerimiz yağmur, rüzgar, güneş gibi hava koşullarından etkilendiklerinden dolayı garanti kapsamına girmezler. İç mekan ürünlerimizin garanti kapsamındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargonuz teslim edilmesi esnasında ürününüzü mutlaka kontrol ediniz. Sipariş ettiğiniz ürünler üzerinde herhangi bir hasar varsa gelen kargo yetkilisine mutlaka tutanak tutturmanız gerekmektedir. Böyle durumlarda ürünü teslim almayınız. Siparişiniz elinize ulaştığı zaman ambalajında yırtılma, kırılma, bozulma varsa kargo yetkilisi önünde paketinizi açıp kontrol edebilirsiniz. Ürünleri teslim aldığınız anda kargo yetkilisinin görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş sayılırsınız. Almış olduğunuz ürünlerin üzerinde değişiklikler, deforme olması durumunda ya da orijinalinin bozulması durumunda garanti kapsamına girmez.

Ürün İade Koşulları

Sitemiz üzerinden almış olduğunuz ürünlerimiz imalat hatası olması durumunda firmamız garanti kapsamındadır. Sipariş verdiğiniz ürünleri iade edebilmeniz için ürünün teslim tarihinden itibaren en geç 1 Gün içerisindeki bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bizimle iletişime geçtikten sonra anlaşmalı kargo şirketi ile ürünü bize göndermeniz gerekmektedir. Ürünün firmamıza gönderilmesinde kargo ücreti müşteriye aittir. Kusurlu olduğu düşünülen ürün firmamız tarafından incelenir. Firmadan kaynaklı ise ürün yenisi ile değiştirilir. Bu süre zarfında ürün kullanılmış ise iade edilemez. İadesi yapılan ürünlerin kargo ücretleri ürün tutarından kesilecektir. Müşterilerimiz tarafından yanlış verilen siparişlerin iade ve değişimi yoktur. Yanlış verilen siparişlerde İnovasyon sorumlu değildir.

Örneği: Özel kesimli pleksi siparişi verdiniz. pleksi kesildi, üretimi yapıldı, kargo ile elinize ulaştı. Sonra siz renk değiştirmek istediniz. Böyle durumlarda ürün iade ve değişimi kesinlikle yoktur. Özel üretim yapılan ürünlerin iadesi yoktur

 Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.